Recruiting: Quarterfinals Playoff Schedules (Class of ’18, ’19 and ’20)

Jordan Whittington. (Joe Cook/IT)

Jordan Whittington. (Joe Cook/IT)

CLASS OF 2018

RB Keaontay Ingram, Carthage (13-0)
Date/Time: Friday, December 8th @ 7:30 p.m.
Opponent: Henderson (11-2)
Location: Homer Bryce Stadium (Stephen F. Austin)
Address: N University Dr at E College, Nacogdoches, TX 75961 
Round 3: WIN – Carthage 64, Silsbee 36

WR Al’vonte Woodard, CB Anthony Cook & CB D’shawn Jamison, Houston Lamar (9-2)

Round 3: LOSS – Galena Park North Shore 44, Houston Lamar 29

OL Reese Moore, Seminole (11-2)
Round 3: LOSS – Bushland 49, Seminole 36

DT Keondre Coburn, Spring Westfield (11-1)
Round 3: LOSS – Lufkin 14, Spring Westfield 11

LB DaShaun White, Richland (11-2)
Date/Time: Saturday, December 9th @ 2 p.m.
Opponent: Aledo (13-0)
Location: Ford Center at The Star
Address: 3680 Dallas Pkwy, Frisco, TX 75034 
Round 3: WIN – Richland 55, El Paso Parkland 21

S BJ Foster, Angleton (12-0)
Date/Time: Friday, December 8th @ 7:30 p.m.
Opponent: Richmond Foster (9-3)
Location: NRG Stadium (Houston Texans)
Address: Murworth Dr at Kirby Dr, Houston, TX 77054 
Round 3: WIN – Angleton 56, Corpus Christi Flour Bluff 14

S Caden Sterns, Cibolo Steele (9-4)
Date/Time: Saturday, December 9th @ 8 p.m.
Opponent: Austin Westlake (13-0)
Location: Alamodome
Address: 100 Montana St, San Antonio, TX 78203 
Round 3: WIN – Cibolo Steele 36, Weslaco East 21

K Cameron Dicker, Austin Lake Travis (11-2)
Date/Time: Saturday, December 9th @ 4 p.m.
Opponent: San Antonio O’Connor (13-0)
Location: Alamodome
Address: 100 Montana St, San Antonio, TX 78203 
Round 3: WIN – Austin Lake Travis 42, Los Fresnos 7

CLASS OF 2019

QB Roschon Johnson, Port Neches-Groves (10-2)

Round 3: LOSS – College Station 66, Port Neches-Groves 40

Roschon Johnson (courtesy Tishy Bryant)

Roschon Johnson (courtesy Tishy Bryant)

QB Grant Tisdale, WR Theo Wease, OL EJ Ndoma-Ogar & DT Jayden Jernigan, Allen (13-0)
Date/Time: Saturday, December 9th @ 1 p.m.
Opponent: Euless Trinity (11-2)
Location: Apogee Stadium (University of North Texas)
Address: 1551 S Bonnie Brae St, Denton, TX 76201
Round 3: WIN – Allen 48, Arlington Martin 25

RB Deondrick Glass, Katy High (11-0)
Date/Time: Saturday, December 9th @ 2 p.m.
Opponent: Galena Park North Shore (9-4)
Location: NRG Stadium (Houston Texans)
Address: Murworth Dr at Kirby Dr, Houston, TX 77054 
Round 3: WIN – Katy High 44, Humble Atascocita 0

RB Deion Hankins, El Paso Parkland (10-3)
Round 3: LOSS – Richland 55, El Paso Parkland 21

RB Garrison Johnson, Manvel (12-0)
Date/Time: Friday, December 8th @ 7:30 p.m.
Opponent: Temple (10-3)
Location: Panther Stadium (Prairie View A&M University)
Address: FM 1098 Rd at University Dr, Prairie View, TX 77446 
Round 3: WIN – Manvel 56, Cedar Park 17

WR Langston Anderson, Midlothian Heritage (12-1)
Round 3: LOSS – Kennedale 45, Midlothian Heritage 43

WR Garrett Wilson, Austin Lake Travis (11-2)
Date/Time: Saturday, December 9th @ 4 p.m.
Opponent: San Antonio O’Connor (13-0)
Location: Alamodome
Address: 100 Montana St, San Antonio, TX 78203 
Round 3: WIN – Austin Lake Travis 42, Los Fresnos 7

OL Brannon Brown, San Antonio O’Connor (13-0)
Date/Time: Saturday, December 9th @ 4 p.m.
Opponent: Austin Lake Travis (11-2)
Location: Alamodome
Address: 100 Montana St, San Antonio, TX 78203 
Round 3: WIN – San Antonio O’Connor 52, San Benito 43

OL Kenyon Green & DT Bryton Thompson, Humble Atascocita (10-2)
Round 3: LOSS – Galena Park North Shore 44, Humble Atascocita 0

DE Hunter Spears, Sachse (12-1)
Round 3: LOSS – Pflugerville Hendrickson 42, Sachse 35

S Jalen Catalon, Mansfield Legacy (11-2)
Date/Time: Saturday, December 9th @ 2 p.m.
Opponent: Frisco Lone Star (12-1)
Location: Gerald J. Ford Stadium (Southern Methodist University)
Address: 5801 Airline Rd, Dallas, TX 75205 
Round 3: WIN – Mansfield Legacy 45, North Forney 35

S Jonathan McGill, Coppell (11-2)
Round 3: LOSS – Round Rock Cedar Ridge 35, Coppell 34

S Demani Richardson, Waxahachie (8-5)
Round 3: LOSS – Frisco Lone Star 35, Waxahachie 0

ATH Tamauzia Brown, Newton (12-0)
Date/Time: Friday, December 8th @ 7:30 p.m.
Opponent: Waskom (9-4)
Location: Abe Martin Stadium (Lufkin ISD)
Address: 309 South Medford Dr, Lufkin, TX 75902 
Round 3: WIN – Newton 21, New London West Rusk 7

ATH Jordan Whittington, Cuero (12-0)
Date/Time: Friday, December 8th @ 7:30 p.m.
Opponent: Wimberley (12-1)
Location: Bastrop Memorial Stadium (Bastrop ISD)
Address: 755 TX-21 W, Cedar Creek, TX 78612 
Round 3: WIN – Cuero 38, Geronimo Navarro 24

CLASS OF 2020

QB Drew Sanders, Colleyville Heritage (11-2)

Round 3: LOSS – Lubbock Coronado 80, Colleyville Heritage 62

RB Zachary Evans, Galena Park North Shore (9-3)
Date/Time: Saturday, December 9th @ 2 p.m.
Opponent: Katy High (11-0)
Location: NRG Stadium (Houston Texans)
Address: Murworth Dr at Kirby Dr, Houston, TX 77054 
Round 3: WIN – Galena Park North Shore 44, Humble Atascocita 0

RB Jase McClellan, Aledo (13-0)
Date/Time: Saturday, December 9th @ 2 p.m.
Opponent: Richland (11-2)
Location: Ford Center at The Star
Address: 3680 Dallas Pkwy, Frisco, TX 75034 
Round 3: WIN – Aledo 34, Abilene Cooper 31

DT Chidozie Nwankwo, Richmond Foster (9-3)
Date/Time: Friday, December 8th @ 7:30 p.m.
Opponent: Angleton (12-0)
Location: NRG Stadium (Houston Texans)
Address: Murworth Dr at Kirby Dr, Houston, TX 77054 
Round 3: WIN – Richmond Foster 41, Corpus Christi Veterans Memorial 14

CB RJ Mickens, Southlake Carroll (10-3)
Date/Time: Saturday, December 9th @ 6 p.m.
Opponent: Waco Midway (13-0)
Location: McLane Stadium (Baylor University)
Address: 927 South Lake Brazos Parkway, Waco, TX 76711
Round 3: WIN – Southlake Carroll 28, Arlington High 24

ATH Kelvontay Dixon, Carthage (12-0)
Date/Time: Friday, December 8th @ 7:30 p.m.
Opponent: Henderson (11-2)
Location: Homer Bryce Stadium (Stephen F. Austin)
Address: N University Dr at E College, Nacogdoches, TX 75961 
Round 3: WIN – Carthage 64, Silsbee 36