Recruiting: Round 3 Playoff Schedules (Class of ’18, ’19 and ’20)

B.J. Foster (Justin Wells/IT)

B.J. Foster (Justin Wells/IT)

CLASS OF 2018

RB Keaontay Ingram, Carthage (12-0)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7:30 p.m.
Opponent: Silsbee (7-4)
Location: Abe Martin Stadium (Lufkin ISD)
Address: 309 South Medford Dr, Lufkin, TX 75902 
Round 2: WIN – Carthage 45, Freeport Brazosport 21

WR Julon Williams, Converse Judson (10-2)

Round 1: LOSS – Austin Lake Travis 47, Converse Judson 39

WR Al’vonte Woodard, CB Anthony Cook & CB D’shawn Jamison, Houston Lamar (9-1)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7 p.m.
Opponent: Galena Park North Shore (8-3)
Location: Rice Stadium (Rice University)
Address: Rice Blvd at Greenbriar, Houston, TX 77005 
Round 2: WIN – Houston Lamar 36, Fort Bend Ridge Point 29

TE Mustapha Muhammad, Fort Bend Ridge Point (9-2)
Round 2: LOSS – Houston Lamar 36, Fort Bend Ridge Point 29

OL Reese Moore, Seminole (11-1)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7 p.m.
Opponent: Bushland (10-2)
Location: Lowery Field (Lubbock ISD)
Address: Avenue P at 66th St, Lubbock, TX 79412 
Round 2: WIN – Seminole 29, Iowa Park 27

DT Bobby Brown, Arlington Lamar (6-6)
Round 2: LOSS – Midland Lee 42, Arlington Lamar 38

DT Keondre Coburn, Spring Westfield (11-0)
Date/Time: Saturday, December 2nd @ 1 p.m.
Opponent: Lufkin (10-2)
Location: Texan Drive Stadium (New Caney ISD)
Address: 21360 Valley Ranch Parkway, Porter, TX 77357
Round 2: WIN – Spring Westfield 47, San Marcos 3

LB DaShaun White, Richland (10-2)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7 p.m.
Opponent: El Paso Parkland (10-2)
Location: Jones AT&T Stadium (Texas Tech University)
Address: 4th St at University Ave, Lubbock, TX 79409 
Round 2: WIN – Richland 28, Fort Worth Boswell 21

S BJ Foster, Angleton (11-0)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7:30 p.m.
Opponent: Corpus Christi Flour Bluff (10-1)
Location: Bobcat Stadium (Texas State University)
Address: 1100 Aquarena Springs Dr, San Marcos, TX 78666 
Round 2: WIN – Angleton 69, Boerne Champion 7

S Caden Sterns, Cibolo Steele (8-4)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7:30 p.m.
Opponent: Weslaco East (9-3)
Location: Alamodome
Address: 100 Montana St, San Antonio, TX 78203 
Round 2: WIN – Cibolo Steele 36, Austin Vandegrift 18

K Cameron Dicker, Austin Lake Travis (10-2)
Date/Time: Saturday, December 2nd @ 1 p.m.
Opponent: Los Fresnos (9-3)
Location: Leo Aguilar Memorial Stadium (Los Fresnos CISD)
Address: Stadium Drive, Los Fresnos, TX 78566 
Round 2: WIN – Austin Lake Travis 47, Converse Judson 39

CLASS OF 2019

Roschon Johnson (courtesy Tishy Bryant)

Roschon Johnson (courtesy Tishy Bryant)

QB Roschon Johnson, Port Neches-Groves (10-1)
Date/Time: Saturday, December 2nd @ 1 p.m.
Opponent: College Station (10-2)
Location: Turner Stadium (Humble ISD)
Address: 1700 Wilson Rd, Humble, TX 77338 
Round 2: WIN – Port Neches-Groves 24, Texas City 17

QB Grant Tisdale, WR Theo Wease, OL EJ Ndoma-Ogar & DT Jayden Jernigan, Allen (12-0)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7:30 p.m.
Opponent: Arlington Martin (11-1)
Location: Dragon Stadium (Carroll ISD)
Address: 1085 S Kimball Ave, Southlake, TX 76092
Round 2: WIN – Allen 28, South Grand Prairie 14

RB Deondrick Glass, Katy High (10-0)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7 p.m.
Opponent: Humble Atascocita (10-1)
Location: NRG Stadium (Houston Texans)
Address: Murworth Dr at Kirby Dr, Houston, TX 77054 
Round 2: WIN – Katy High 55, Cypress Ranch 7

RB Deion Hankins, El Paso Parkland (10-2)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7 p.m.
Opponent: Richland (10-2)
Location: Jones AT&T Stadium (Texas Tech University)
Address: 4th St at University Ave, Lubbock, TX 79409 
Round 2: WIN – El Paso Parkland 45, Lubbock Cooper 34

RB Garrison Johnson, Manvel (11-0)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7:30 p.m.
Opponent: Cedar Park (11-1)
Location: Waller ISD Stadium
Address: 20735 Stokes Rd, Waller, TX 77484 
Round 2: WIN – Manvel 51, Nederland 26

WR Langston Anderson, Midlothian Heritage (12-0)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7 p.m.
Opponent: Kennedale (11-1)
Location: Ford Center at The Star
Address: 3680 Dallas Pkwy, Frisco, TX 75034
Round 2: WIN – Midlothian Heritage 51, Crandall 20

WR Marquez Beason & S Brian Williams, Dallas Bishop Dunne (6-5)
Round 2: LOSS – Houston St. Pius X 35, Dallas Bishop Dunne 28

Garrett Wilson at the UIL State Championship. (Justin Wells/IT)

Garrett Wilson at the UIL State Championship. (Justin Wells/IT)

WR Garrett Wilson, Austin Lake Travis (10-2)
Date/Time: Saturday, December 2nd @ 1 p.m.
Opponent: Los Fresnos (9-3)
Location: Leo Aguilar Memorial Stadium (Los Fresnos CISD)
Address: Stadium Drive, Los Fresnos, TX 78566 
Round 2: WIN – Austin Lake Travis 47, Converse Judson 39

OL Branson Bragg, Crandall (7-5)
Round 2: LOSS – Midlothian Heritage 51, Crandall 20

OL Brannon Brown, San Antonio O’Connor (12-0)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7:30 p.m.
Opponent: San Benito (12-0)
Location: Buccaneer Stadium (Corpus Christi ISD)
Address: # 1 Battlin’ Buc Blvd, Corpus Christi, TX 78407 
Round 2: WIN – San Antonio O’Connor 45, San Antonio Reagan 21

OL Kenyon Green & DT Bryton Thompson, Humble Atascocita (10-1)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7 p.m.
Opponent: Katy High (10-0)
Location: NRG Stadium (Houston Texans)
Address: Murworth Dr at Kirby Dr, Houston, TX 77054 
Round 2: WIN – Humble Atascocita 50, Dickinson 21

DT Josh Ellison, College Station A&M Consolidated (9-3)
Round 2: LOSS – Hutto 24, College Station A&M Consolidated 21

DT DeMarvin Leal, Converse Judson (10-2)
Round 2: LOSS – Austin Lake Travis 47, Converse Judson 39

DE Nelson Ceaser, Fort Bend Ridge Point (9-2)
Round 2: LOSS – Houston Lamar 36, Fort Bend Ridge Point 29

DE Braedon Mowry, Katy Taylor (6-5)
Round 2: LOSS – Houston Langham Creek 35, Katy Taylor 14

DE Steven Parker & CB Deondre Dansby, Dallas South Oak Cliff (9-3)
Round 2: LOSS – Waxahachie 45, Dallas South Oak Cliff 15

DE Hunter Spears, Sachse (12-0)
Date/Time: Saturday, December 2nd @ 2 p.m.
Opponent: Pflugerville Hendrickson (9-3)
Location: Waco ISD Stadium
Address: 1401 S New Rd, Waco, TX 76711 
Round 2: WIN – Sachse 24, Rockwall High 17
LB Anfernee Orji, Rockwall High (6-6)
Round 2: LOSS – Sachse 24, Rockwall High 17
S Jalen Catalon, Mansfield Legacy (10-2)
Date/Time: Saturday, December 2nd @ 2 p.m.
Opponent: North Forney (10-2)
Location: Eagle Stadium (Allen ISD)
Address: Exchange Parkway at North Greenville Ave, Allen, TX 75002
Round 2: WIN – Mansfield Legacy 66, Dallas Kimball 7

S Jonathan McGill, Coppell (11-1)
Date/Time: Saturday, December 2nd @ 7 p.m.
Opponent: Round Rock Cedar Ridge (11-1)
Location: McLane Stadium (Baylor University)
Address: 927 South Lake Brazos Parkway, Waco, TX 76711 
Round 2: WIN – Coppell 34, Mesquite Horn 24

S Demani Richardson, Waxahachie (8-4)
Date/Time: Saturday, December 2nd @ 1 p.m.
Opponent: Frisco Lone Star (11-1)
Location: Ford Center at The Star
Address: 3680 Dallas Pkwy, Frisco, TX 75034
Round 2: WIN – Waxahachie 45, Dallas South Oak Cliff 15

ATH Tamauzia Brown, Newton (11-0)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7:30 p.m.
Opponent: New London West Rusk (10-1)
Location: Eagle Stadium (Tatum ISD)
Address: 483 Hill St, Tatum, TX 75691
Round 2: WIN – Newton 65, Rice 11

ATH Jordan Whittington, Cuero (11-0)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7:30 p.m.
Opponent: Geronimo Navarro (11-1)

Jordan Whittington. (Eric Nahlin/IT)

Jordan Whittington. (Eric Nahlin/IT)

Location: Heroes Stadium (North East ISD)
Address: 4799 Thousand Oaks Dr, San Antonio, TX 78233
Round 2: WIN – Cuero 70, Crystal City 7

CLASS OF 2020

QB Drew Sanders, Colleyville Heritage (11-1)
Date/Time: Saturday, December 2nd @ 1:30 p.m.
Opponent: Lubbock Coronado (12-0)
Location: Wildcat Stadium (Abilene Christian University)
Address: 2225 Oliver Jackson Blvd, Abilene, TX 79602 
Round 2: WIN – Colleyville Heritage 42, Haslet V.R. Eaton 7

RB Zachary Evans, Galena Park North Shore (8-3)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7 p.m.
Opponent: Houston Lamar (9-1)
Location: Rice Stadium (Rice University)
Address: Rice Blvd at Greenbriar, Houston, TX 77005 
Round 2: WIN – Galena Park North Shore 52, League City Clear Springs 21

RB Jase McClellan, Aledo (12-0)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7:30 p.m.
Opponent: Abilene Cooper (9-3)
Location: P.E. Shotwell Stadium (Abilene ISD)
Address: 1525 E. S. 11th St, Abilene, TX 79602 
Round 2: WIN – Aledo 45, Grapevine 30

DT Chidozie Nwankwo, Richmond Foster (8-3)
Date/Time: Saturday, December 2nd @ 2 p.m.
Opponent: Corpus Christi Veterans Memorial (11-1)
Location: Memorial Stadium (Victoria ISD)
Address: 1110 Sam Houston Dr, Victoria, TX 77901 
Round 2: WIN – Richmond Foster 28, Dripping Springs 21

DT Branard Wright, Dallas Carter (9-3)
Round 2: LOSS – Texarkana Liberty-Eylau 30, Dallas Carter 26

CB Dwight McGlothern, New Caney (8-3)
Round 2: LOSS – Fort Bend Marshall 62, New Caney 35

CB RJ Mickens, Southlake Carroll (9-3)
Date/Time: Saturday, December 2nd @ 7 p.m.
Opponent: Arlington High (10-2)
Location: Ford Center at The Star
Address: 3680 Dallas Pkwy, Frisco, TX 75034
Round 2: WIN – Southlake Carroll 33, DeSoto 15

ATH Kelvontay Dixon, Carthage (12-0)
Date/Time: Friday, December 1st @ 7:30 p.m.
Opponent: Silsbee (7-4)
Location: Abe Martin Stadium (Lufkin ISD)
Address: 309 South Medford Dr, Lufkin, TX 75902 
Round 2: WIN – Carthage 45, Freeport Brazosport 21

ATH Ja’Quinden Jackson, Duncanville (11-1)
Round 2: LOSS – Euless Trinity 28, Duncanville 27